CIĘCIE CNC WE WROCŁAWIU

Cięcie metalu jest czynnością wymagającą ogromnej precyzji. W przypadku manualnej obróbki bardzo łatwo o pomyłki. Zajmuje też ona dużo czasu. Jeśli zależy Państwu na oszczędzeniu materiałów i szybkim terminie realizacji, warto zdecydować się na wycinanie CNC Wrocław to miasto, w którym oferujemy nasze usługi. Firma ELMET jest przedsiębiorstwem produkcyjnym z pasją – zapewniamy najwyższą jakość usług!

Czym jest CNC?

CNC to skrót od angielskiego terminu Computerized Numerical Control, czyli komputerowego sterowania urządzeniami numerycznymi. Oznacza ono urządzenia, które można zaprogramować za pomocą odpowiedniego sprzętu, głównie tokarki oraz frezarki. Dzięki tej technologii cięcie CNC we Wrocławiu jest znacznie sprawniejsze. Opiera się ono na trzech etapach: planowaniu działania na komputerze, analizie danych, a na samym końcu realizacji projektu.

Jakie materiały można ciąć przy pomocy CNC?

W zasadzie nie ma ograniczeń w kwestii przydatności metody CNC. Wykorzystuje się ją przede wszystkim na metalach. Wycinanie CNC we Wrocławiu, w naszym wykonaniu, można zastosować na:

  •  stali (także ocynkowanej czy węglowej),
  •  mosiądzu,
  •  aluminium,
  •  miedzi i wielu innych metalach.

Jakie metody stosujemy?

Ponieważ cięcie CNC we Wrocławiu możemy przeprowadzić na niemal każdym materiale, to stosujemy różne metody. Nie istnieje jeden uniwersalny sposób na dokładne cięcie. Musi ono zostać dostosowane do rodzaju metalu. Do najpopularniejszych metod należy cięcie plazmą oraz laserem. W rzadszych przypadkach stosuje się także cięcie strumieniem wody. Nasi specjaliści zawsze wybierają najbardziej efektywny i bezpieczny sposób na obróbkę powierzonego nam metalu.

Korzyści wynikające z zastosowania metody CNC

Główną zaletą CNC jest uniknięcie strat materiału. W przypadku ręcznego cięcia istnieje możliwość popełnienia błędów, które niosą za sobą uszkodzenia. Zniszczone elementy nie nadają się już do dalszej obróbki. Dlatego właśnie wycinanie CNC we Wrocławiu jest tak popularną alternatywą. Eliminacja pomyłek to także sposób na oszczędność. Cały materiał zostaje w 100% wykorzystany. Nie ma więc potrzeby kupować zapasu na wypadek zniszczenia jakichś części metalu. CNC nie powoduje również powstawania zbędnych odpadów. Cięcia są zaplanowane w taki sposób, aby nie pozostawiać po sobie elementów, z których nie można więcej skorzystać.

Do innych zalet cięcia za pomocą CNC można jeszcze zaliczyć:

  • wysoką precyzję działań, której nie da się osiągnąć przy innych metodach cięcia;
  • pełną automatyzację procesu, która odpowiada za powstawanie identycznych elementów;
  • brak konieczności wykańczania fragmentów, co jest spowodowane gładką i czystą powierzchnią cięcia;
  • wyeliminowanie potrzeby zmian w poddawanym obróbce obiekcie.

Kontakt z ELMET

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania zawiązane z oferowaną usługą. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub odwiedzić nasz zakład pracy przy ul. Fabrycznej 10. Jeśli chodzi o cięcie CNC Wrocław jest miejscem, w którym możemy zagwarantować bezkonkurencyjną jakość wykonania.

Nasze realizacje

Cięcie CNC? Zadzwoń: 668-774-865