Cięcie Plazmą Wrocław

Docinanie detali z metalu, wykonywanie elementów o specyficznym kształcie, precyzyjnie dostosowanym do konkretnej konstrukcji przy jednoczesnym istotnie zredukowanym poziomie strat materiałowych to zadania wymagające metod innowacyjnych i wysoce specjalistycznych. Jednym z rozwiązań, które zapewnia takie efekty, jest proponowane przez naszą firmę cięcie plazmą.

Plazma – co to jest?

Plazmę określa się mianem czwartego stanu skupienia. Materia ta przypomina swoją strukturą gaz, jednak jej cząsteczki są bardziej zjonizowane niż w jego przypadku. Za pośrednictwem plazmy możliwe jest przewodzenie prądu. Jej opór będzie tym mniejszy, im bardziej zwiększy się temperaturę. Po osiągnięciu odpowiednio wysokiego natężenia przepływającego przez plazmę prądu, zaczyna emitować ona energię w formie ciepła oraz światła.

Jakie korzyści płyną ze stosowania metody cięcia z wykorzystaniem plazmy?

Za wykorzystaniem tej nowoczesnej technologii stoi wiele rozmaitych czynników, niedostępnych w przypadku mechanicznej obróbki metalu. Spośród najważniejszych z nich warto wymienić m.in.:

  • bardzo wysoką precyzję cięcia,
  • uzyskiwanie gładkich, prostych i pozbawionych skaz krawędzi,
  • niemal nieograniczone pod względem kształtów możliwości wycinania elementów,
  • ograniczone do minimum straty materiałowe, wynikające z o wiele węższej, niż w przypadku konwencjonalnych metod obróbki metalu, szczeliny cięcia,
  • bardzo szybki czas wykonywania usługi,
  • istotnie zredukowany poziom przebarwień powierzchni obrabianego materiału.

Zakres zastosowań

Cięcie plazmą to metoda wykorzystywana najczęściej do obróbki stali nierdzewnej, aluminium oraz stali czarnej, jednak w praktyce można stosować ją w obrębie wszelkiego rodzaju materiałów, które przewodzą prąd.

Za pośrednictwem ręcznych plazmowych systemów możliwe jest przecinanie blach do 75 mm grubości, natomiast przy użyciu bardziej zaawansowanych rozwiązań, o większej mocy źródła, detali o grubości dochodzącej do 15 cm.

Dodatkowym plusem korzystania z tej metody jest również fakt, iż nie wymaga ona czyszczenia powierzchni zabrudzonych czy też pokrytych rdzą lub farbą. Plazma pozwala na cięcie m.in. rur, blach, siatek oraz kształtowników.

Skontaktuj się z nami

Wszystkie osoby zainteresowane naszą usługą, serdecznie zapraszamy do kontaktu lub wizyty w naszym zakładzie, mieszczącym się przy ul. Fabrycznej 10, we Wrocławiu. Naszym klientom gwarantujemy atrakcyjne ceny, szybki czas realizacji zlecenia oraz – co najważniejsze – wysoką jakość oraz precyzję wykonania. Cięcie plazmą Wrocław – tylko Elmet.

Nasze realizacje

Cięcie plazmą? Zadzwoń: 668-774-865