Cięcie wodą Wrocław

Cięcie strumieniem wody jest nowoczesną technologią, która umożliwia osiągnięcie niespotykanej precyzji. Na dodatek jest całkowicie bezpieczna dla środowiska naturalnego, ponieważ nie wykorzystuje żadnych szkodliwych środków chemicznych. Nie posiada również wad związanych z innymi sposobami obróbki materiałów – nie obciąża termicznie i nie powoduje mikropęknięć. Jeśli chodzi o cięcie wodą Wrocław może skorzystać z tej zaawansowanej techniki dzięki firmie ELMET. Oferujemy szybką oraz realizację zlecenia, a także niską cenę usługi. Zachęcamy do zapoznania się z korzyściami, jakie niesie za sobą wycinanie przy użyciu wody.

Cięcie wodą Wrocław – na czym polega usługa?

Do cięcia stosujemy specjalistyczne urządzenia znajdujące się w naszym parku maszynowym. Ich praca polega na wytwarzaniu bardzo wysokiego ciśnienia wody (UHP, czyli ultra high pressure), zazwyczaj w granicach 3300 do 3800 barów. Niektóre maszyny wykorzystują znacznie wyższe ciśnienie. Przy cięciu cienkich lub miękkich materiałów, np. lekkiej listwy drewnianej, wystarczy sama woda. W przypadku grubszych i twardszych surowców woda jest wzbogacana o materiał ścierny – najczęściej jest to granat lub zwykły piasek – który radzi sobie w nawet najtrudniejszych sytuacjach. Energia wyzwolona podczas cięcia strumieniem wodnym osiąga precyzję aż 0,1 mm.

Sama obróbka odbywa się w zaplanowany komputerowo sposób, co eliminuje ryzyko związane z wystąpieniem czynnika ludzkiego. Pozwala też na pełną automatyzację cięcia strumieniem wodnym, a więc na całkowitą powtarzalność oraz wysoką prędkość procesu.

Zalety technologii wycinania wodą

Dokładne i szybkie cięcie jest tylko jedną z korzyści, jakie niesie za sobą obróbka strumieniowo-ścierna. Warto nadmienić, że tego typu wycinanie jest nieinwazyjne dla struktury materiału. Nie odkształca jego powierzchni i nie tworzy tzw. stref nagrzewania się. Wyklucza to zupełnie konieczność sięgnięcia po inne metody obróbki wykończającej. Krawędzie detali pozostają gładkie, a więc nie trzeba stosować toczenia czy frezowania. Cięcie hydro-ścierne jest też uniwersalne – umożliwia obróbkę dużych i małych, cienkich i grubych materiałów.

Jakie materiały nadają się do obróbki wodą

Nie istnieją żadne ograniczenia w zakresie cięcia strumieniem wodnym, jeśli chodzi o rodzaj materiału. Zajmujemy się obróbką m.in.:

  • kamienia,
  • szkła,
  • ceramiki,
  • tworzyw sztucznych,
  • aluminium,
  • drewna,
  • dowolnych części metalowych o różnym stopniu twardości.

Stal nierdzewna czy stal węglowa równie dobrze poddają się procesowi, co chociażby elementy drewnopochodne. Z tego powodu z obróbki wodnej mogą skorzystać firmy z bardzo różnych branż: od motoryzacyjnej czy reklamowej, aż po przedsiębiorstwa przemysłowe.
W takiej kwestii jak profesjonalne cięcie wodą Wrocław może skorzystać z naszych usług w każdej chwili. Jesteśmy dostępni telefonicznie oraz mailowo. Zapraszamy także do odwiedzenia naszej siedziby przy ul. Fabrycznej 10 (hala C11). Z chęcią przedstawimy szczegóły oferty i przygotujemy indywidualną wycenę zlecenia.

Nasze realizacje

Cięcie Wodą? Zadzwoń: 668-774-865