Obróbka metali Wrocław

Wykonywana przez nas we Wrocławiu obróbka metali obejmuje wszelkie procesy technologiczne, których celem jest zmiana pierwotnych właściwości materiału. W zależności od wybranej techniki obróbki, podejmowane działania mogą wpływać na cechy chemiczne lub fizyczne metalu. Posługując się systematyką podziału bazującą na tej właśnie podstawie, wyróżnić można 3 poniższe rodzaje obróbki:

  • mechaniczną, zwaną również obróbką skrawaniem – toczenie, szlifowanie czy frezowanie,
  • plastyczną – tłoczenie, kucie, ciągnienie,
  • cieplną – nasiarczanie lub nakrzemowywanie.

Świadcząc dla naszych klientów usługi z zakresu obróbki metali, korzystamy z zalet zapewnianych przez technologię CNC, która obecnie niemal całkowicie wyparła przestarzałe techniki ręcznego kształtowania materiałów. Dzięki możliwościom, jakie niesie ze sobą programowanie maszyn w ramach obróbki elementów metalowych lub wykonanych z tworzyw sztucznych, gwarantujemy Ci bardzo wysoką precyzję, jakość, a także szybkość i powtarzalność realizowanych zadań.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się dalszą częścią poniżej podstrony. Zawarliśmy w niej pokrótce najważniejsze informacje dotyczące obrabianych przez nas rodzajów materiałów.

Obróbka blach we Wrocławiu i okolicach

Jeden z najbardziej podstawowych obszarów naszej działalności. Posiadamy bogaty park maszynowy oraz doświadczony personel, dzięki któremu zapewniamy naszym klientom rzetelność, terminowość i wysoką jakość usług. W tym zakresie działamy również w pełni kompleksowo, oferując możliwość zlecania serii obróbki blach we Wrocławiu o dowolnej długości, realizowanych przy wykorzystaniu m.in. następujących technik:

•    gięcia hydrauliczną prasą krawędziową,
•    cięcia wycinarką plazmową lub laserową,
•    tłoczenia prasą hydrauliczną lub mimośrodową,
•    spawania,
•    zwijania i walcowania,
•    zgrzewania,
•    obróbki skrawaniem poprzez frezowanie lub toczenie.

Obróbka stali nierdzewnej we Wrocławiu

Kolejną specjalizacją firmy ELMET jest profesjonalna obróbka stali nierdzewnej we Wrocławiu i jego okolicach. Kształtowanie nierdzewki, jak często nazywany jest ten materiał w naszej branży, jest dość wymagające, jednak dzięki obszernie wyposażonemu warsztatowi oraz wykwalifikowanym pracownikom jesteśmy w stanie wykonać z niej bardzo różnorodne elementy. Produkowane są one przez nas m.in. na potrzeby branż, takich jak medycyna, budownictwo, transport czy też przemysł ciężki. Realizując zadania powierzone nam przez naszych klientów, stosujemy przede wszystkim mechaniczną oraz elektrochemiczną metodę obróbki stali nierdzewnej.

Obróbka tworzyw sztucznych Wrocław

W kwestii takiej jak obróbka tworzyw sztucznych Wrocław jest miastem, gdzie obsługujemy firmy z bardzo niejednolitych gałęzi przemysłu. Na Twoje życzenie możemy podjąć się obróbki niemal dowolnego typu tworzyw sztucznych, takich jak np. PVC, PE, PTFE, POM czy PEEK. W zależności od potrzeb klienta, oferujemy m.in. cięcie laserowe materiału, piłowanie, gięcie, toczenie, struganie, szlifowanie, gwintowanie oraz wiercenie i frezowanie CNC.

Obróbka aluminium we Wrocławiu

Wytrzymałe, a przy tym lekkie aluminium stosuje się w rozmaitych sektorach rynku – począwszy od budownictwa i szerokorozumianego przemysłu, aż po produkcję detali dekoracyjnych i wykończeniowych. Proponowana przez nas obróbka aluminium we Wrocławiu i sąsiadujących miejscowościach wykonywana jest przede wszystkim poprzez jego frezowanie, nawiercanie, wykrawanie, gwintowanie i toczenie, jednak ze względu na prostotę obróbki tego materiału oraz nasze bogate zaplecze maszynowe, jesteśmy w stanie podjąć się zleceń dowolnego rodzaju.

Nasze realizacje

Obróbka metali? Zadzwoń: 668-774-865